Swinger (eş değiştirme)

SwingerBatı toplumlarında yaygın olan, bizim toplumumuzda da potansiyel istek ve özlemi duyulan grup seksinden söz edelim biraz. Batı toplumlarında gazete, dergilere ilanlar vererek birbirlerini bulup yaptıkları grup seksinden mutlu olanlar az değildir. Eşler anlaştıkları için, yasal yönden de bir yaptırım söz konusu olmadığından, bu olay çiftlerin kendi keyfine kalmış bir durum. Bizim toplumumuzun ahlak anlayışı ve kültürü bu tür ilişkileri hoş karşılamıyor olsa da, ülkemizde de çok yaygın olduğunu söyleyebiliriz. İlk Amerikada dillenen ve yayılan grup seks partileri, birçok ünlünün de farklılık arayışına cevap vermiştir. Woody Allen’ın ifadesiyle; “İki kişi arasındaki cinselliğin güzel olduğuna inanıyorum ama beş kişi arasındaki cinsellik muhteşemdir.”
Grup seksin ilk Amerika’da çıktığı düşünülse de bu bilgi doğru değildir. Grup seks partilerinin en çok düzenlendiği yer Amerika olduğu için böyle algılanmasını hoş karşılamak gerek. Kısacası grup seks, sadece popüler olma sürecini orada tamamlamıştır. Bu meşhur grup seks partilerinin adı ise Orji dir.
Bilinen en eski orjiler, mitolojide Dionysos için hazırlanan ve ilkbaharın gelişini kutlamak için düzenlenen törenlerdir. Kadınların ve genç kızların aktif rol üstlendikleri bu törenler, bir kurban adandıktan sonra şarap içilerek başlar ve topluca sevişilerek son bulurdu. Günümüzde ise grup seks, daha çok evli çiftlerin tercih ettiği “çok sesli seks” olarak karşımıza çıkıyor. Tabii Swing, swinger terimleri de artık kafamızın bir köşesinde yerini alıyor. Türkiyede de swinger felsefesinin çok yaygın olduğunu söyleyebiliriz
Swinger (eş değiştirme) genellikle “evli çiftler” arasında görülüyor. Tabii evli olmayan çiftler de bu deneyimi yaşayabiliyor. Bunun özünde yatan başlıca sebep insanoğlunun doğasında var olan farklılık arayışı, diğer bir yaygın görüş ise monotonlaşan seks hayatını renklendirme arzusudur.
Orji partileri sanılanın aksine sadece Amerikada düzenlenmez. Bu partiler ülkemizde de çok yaygın. İsim yapmış bazı Swinger siteleri özel organizasyonlarla uygun çiftleri güvenli bir şekilde bir araya getirebilmektedir. Brunch’lar, mangal partileri, hafta sonu seyahatleri adı altında bu partiler düzenlenebiliyor. Bu organizasyonlarda katılımcılar birbirleriyle flört eder ve daha sonra görüşmek üzere iletişim bilgilerini alırlar.
Bu bir deneyim, arzuların giderildiği bir sınav…
Şimdi şu soruyu sorun kendinize;
-Uygun koşullarda böyle bir deneyim yaşamayı ben istermiyim?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum Gönder